Este Sağlık, “Önce Sağlık” ilkesi ile yol çıkmış ve hem saç ekimi hem de estetik alanında güncel ve en yeni teknolojiyi kullanarak hizmet vermektedir. Konusunda uzmanlaşmış doktorlarımız, nitelikli ekibimiz ve tecrübeli akademik kadromuz ile Pendik bölgesinde bulunan tam teşekküllü hastanelerimizle11 yıldır hizmet vermekteyiz. Pendik saç ekim merkezi arayanların tercih edebileceği merkezimiz, Uluslararası sağlık hizmeti sunan bir kuruluş olup, estetik ve saç ekimi uygulamalarında uluslararası kalite standartlara ulaşıp ISO 9001-2008 sertifikasını alarak kaliteli hizmet sunmaktadır.

 

Pendik saç ekim merkezi arayanlar için eğitimli kadromuz ile 7/24 hizmetinizdeyiz. Saç ekimi nedir diye merak eden hastalarımız için öncesinde saç ekim işleminin detaylarını kendileri ile paylaşıyor ve yapılacak işlem hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlıyoruz.

 

Saç ekimi, saç tipinde dökülme veya saçsızlık problemi çeken kişilerin, daha güçlü ve sağlıklı bir görüntüye kavuşabilmesi için başvurmuş olduğu bir cerrahi yöntemdir. Kadınlarda ve erkeklerde de uygulanabilen bu saç ekimi işlemi, saç dökülmesi nedeniyle yaşanmış olan saç seyrelmesinin yada kelliğin önüne geçilmesinde kesin çözüm sunan bir işlemdir.

 

Saç dökülme sorunu oluşmuş bölgeye kişinin doğal ve sağlıklı olan kendi saçı nakil edilmektedir. Döküntü yaşanmaması için işlenmiş olan bölgeye kişiden  bağdaşık bir etki ile alınmış olan saç kökleri ( greftler ), yerleştirildikten sonra saç dökülme problemi yaşamamaktadır ve saç köklerinin alınmış olduğu yerde seyrelme ve yıpranma gibi durumların yaşanması da ortadan kalkmaktadır.

 

Pendik saç ekimi işlemi cerrahi bir işlemdir. Tüm saç tipleri için yaşanmış olan kayıplara kalıcı bir çözüm sunmaktadır. Son zamanların en çok ismi duyulan tedavi yöntemlerinden biri olan FUE işlemi saç ekimi işleminde ilk tercih edilen işlemlerden biri olmuştur.

 

Pendik Saç Ekimi Merkezinde İşlem Nasıl Yapılır?

saç ekim merkezi

Öncelikle daha sağlıklı, gür bir şekilde canlı ve doğal görünüşlü bir saç tipine kavuşmak için tercih edilen saç ekimi işleminde saçlar tıraş edildikten sonra tedaviye başlanır. Ardından pendik saç ekimi merkezinde saç köklerinin birleşeceği bölge de uyuşturma etkisi ile tadaviye başlanır.

 

LOKAL ANESTEZİ: İşlem sırasında, kişi ağrı ve sızı hissetmesin diye saç köklerinin alınacağı ve saç ekiminin olacağı bölgeye local anestezi uygulaması yapılarak hastanın bir şey hissetmemesi sağlanır.

 
GREFTLERİN ALINMASI: Ense tarafından FUE motoru ile 1 mm’den küçük olan (0,6 mm- 0,8 mm aralığında ) kesi uçlarıyla (punchlar) ile kök alma süreci gerçekleştirilmiş olur. Alınmış olan foliküller (greft) 2-3 saç hücresi bulundurmaktadır. Bu sırada köklerin yıpranmaması oldukça önemli bir detaydır. Bu durum tamamen ekibin  deneyimi ile ilgili bir durumdur. Saç ekimi işlemi sırasında donör olan bölgeden oldukça fazla kök alınacağı için işleme girecek ucun küçük olması bölgenin iyileşme sürecine oldukça etki edecektir. Hastadan alınmış olan bu saç kökleri eldeki greftlerin çoğunluğuna göre sıralanmaktadır. Hastadan kök toplama işlemi oldukça dikkat gerektiren bir tedavi sürecidir. Sadece bir nakil sonucunda alınmış olan greftler ile 10.000-12.000 kadar saç teline kavuşmanız mümkündür

 

KANALLARIN AÇILMASI: Kanal açma işlemi, köklerin koyulacağı bölgeye yerleştirilmesi ile yapılır. Kanal açma işlemi kök toplaması gibi oldukça titizlik ve dikkat gerektiren bir tedavi sürecidir.Saç ekimi işleminin yapılacağı bölgeye, eldeki greft sayısına göre kanal açılımı yapılması gerekmektedir. Bu esnada en çok dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise doğal saç çıkışının yönüne dikkat edilmesidir.

Bi diğer önemli husus ise; doğal bir saç dizilimi yapılabilmesi, saç geçişlerinin sıralı bir kıvamda olması, görüntü güzelliğinde istenilen oran ve orantı için dikkat ve önem arz eden bir diğer konudur.

 

GREFTLERİN EKİLMESİ: Alınmış olan saç köklerinin açılmış olan kanal yerlerine sırasıyla dizilmesi işlemidir. Greftler ilk alındığı sırada, içlerinde onları besleyecek bir sıvının yer aldığı steril halinde korumaya alındığı kapların içlerine yerleştirilirler. Sıralı ve düzenli bir şekilde sayımları yapılan bu yöntem sayesinde greftler tekli,ikili ve çoklu köklere bölünerek net bir sayı ile kaç tane greft alınmış olduğu belli olmuş olur.

Greftlerin pendik saç ekimi operasyonu için tekli, ikili veya çoklu bir şekilde ayrışabilmesindeki önemi oldukça büyük yer tutmaktadır. Sebebi ise, ekim bölgesinde yer alan boşlukların her tarafına aynı tip greft yerleşimi yapılmamasıdır.

 

 

 

 

İletişim Formu
close slider
[contact-form-7 id="131" title="İletişim formu 1"]
Open chat
Yardıma İhtiyacınız mı var ?