GÖĞÜS ESTETİĞİ - Este sağlık GÖĞÜS ESTETİĞİ - Este sağlık
GÖĞÜS ESTETİĞİ

ESTE SAĞLIK GÖĞÜS ESTETİĞİ

Göğüs estetiği operasyonu; kadınların göğüslerinde meydana gelen sağlık problemlerinden ya da estetik görüntü olarak farklı isteklerinin ortaya çıkmasından sonra gerçekleştirilen cerrahi müdahalelerdir. Alanında uzman hekimler tarafından yapılan göğüs estetiklerinde oldukça tatmin edici sonuçlar elde edilebildiğinden bu alanda bir estetik geçirmek isteyen kadın bireylerin iyi bir araştırma yapmaları tavsiye edilir.
 
Bu alanda geçirilecek operasyonlar; meme büyütme, meme küçültme, meme toparlama, meme ucu estetiği gibi genel başlıklar altında toplanabilir. Saydığımız bu müdahalelerin içerikleri birbirinden ayrılabilmektedir. Ancak sonuç olarak göğüsün geçirdiği her operasyon, yapısında toparlanma sağlayacak ve daha estetik bir görüntüye kavuşulmasına yardımcı olacaktır.
 

Meme Büyütme Ameliyatı

Silikon ameliyatı olarak da bilinen meme büyütme, göğüs dokusunun içerisine göğüslere uygun formda silikonlar yerleştirilerek daha estetik bir görüntünün yaratıldığı göğüs estetiği çeşididir. Bu estetik operasyonun öncesinde hekimle verilecek ortak kararların ışığında seçilmesi gereken silikonlar, ameliyat sonrasında kadınlara istedikleri görüntüye tam olarak ulaşma imkanı sağlamaktadır.
 
Örnek verilecek olursa; fazla kilo verildikten sonra memelerin içi deyimi yerindeyse boşalabilmekte, bu sebepten ötürü de göğüs büyütme operasyonu ile birlikte göğüs dikleştirme estetiği de kişiye uygulanabilmektedir.
 
Bahsettiğimiz bu göğüs estetiği işlemleri genel anestezi altında bir hastane ortamında gerçekleştirilmektedir. Göğüsün içerisine koyulacak silikonların ömür boyu garantisi bulunmaktadır. Ayrıca, dikiş izinin görünür yerde olmaması adına hekimin uygun gördüğü takdirde göğüsün altından bir kesi atılarak silikonlar yerleştirilebilir. Bunun yanında koltuk altından ya da meme ucundan da meme büyütme ameliyatı uygulamalarının yapıldığı bilinmektedir.
 
Operasyon sonrasında kadın bireylerin birkaç gün hastanede kalıp kontrol altında tutulması gerekmektedir. Ameliyat bitiminde kadınlara giydirilen özel bir estetik sutyeninin sayesinde iyileşme sürecinde göğüslerin sağa sola sallanması vb. durumların önüne geçilebilir.
 
Sonrasında geçecek 1 aylık süreçte kesinlikle göğüs kaslarını zorlayacak hareketlerden kaçınılması, kolların ve üst gövdenin fazla hareket ettirilmemesi, sporcu sutyeni diyebileceğimiz ek giysinin sürekli giyiliyor olması ve göğüs estetiği sonrası süreçte doktorunuzun önerdiği maddelere eksiksiz uyuluyor olması gerekmektedir.
 

Silikon Protezler Hakkında Bilgi

Silikon protez dediğimiz materyaller, hepimizin bildiği üzere kadınların göğüs estetikleri için kullanılan farklı malzeme ve çaplarda üretilmiş olan ürünlerdir. Göğüs estetiği operasyonlarında kullanılacak protezlerin ameliyat öncesi doktor ve hasta ile ortak kararlaştırılması gereken bedenlerde olması gerekmektedir. Çünkü uzman hekim öncelikle operasyonu geçirecek olan hastanın deri yapısına, göğüs şekline, meme başının yerinin nerede olduğuna bakıp ona en uygun olacak silikon protez hakkında kendisine bilgi vermektedir. Bu bilgiler ışığında da hastanın en doğru protezde karar kılması sağlanır.
 
Silikon protez hakkında yaygınlaşmış olan en yanlış inanış da göğse yerleştirilen bu ürünlerin patlayıp vücuda zarar vereceğidir. Böyle bir durum normal standartlarda mümkün olmamaktadır. Silikonun patlayabilmesi için ancak göğüs bölgesine keskin bir maddenin saplanması gerekir. Bununla birlikte vücuda yerleştirilen bu ürünler bir zaman sonra vücut tarafından doğal bir doku olarak algılanıp etrafı vücudumuzun ürettiği bir kapsül yapısıyla kaplanır, bu nedenle zarar verme olasılığı da yok denecek noktaya indirgenmektedir.
 

Meme Küçültme Estetiği

Göğüs estetiği sürecinde büyütme kadar küçültmeye de ihtiyaç duyulduğu durumlar olabilmektedir. Bazen ergenlik döneminde bazen de ilerleyen yaşlarda aşırı büyüyen göğüsler kadınların korkulu rüyası haline gelebildiği için kalıcı müdahale olarak meme küçültme estetiği uygulanmaktadır.
 
Vücut proporsiyonuna göre fazla büyük olan memeler zamanla sarkma da yaratacağından istenmeyen görüntüler ortaya çıkarmaktadır. Öte yandan büyük göğüslü kadınların sırt, boyun ve omuz ağrıları da kendilerini oldukça rahatsız ettiğinden bir an önce bu problemlerinden kurtulmak istemektedirler.
 
Göğüs küçültme işlemleri de hastane ortamında kişiye genel anestezi verilerek yapılmaktadır. Operasyon esnasında kişinin göğüsleri doktorla birlikte kararlaştırılan boyutlara ulaştırılarak fazlalık olan meme dokusu vücuttan alınır.
 

Meme Dikleştirme Ameliyatı

Sarkmış yapıdaki göğüslerin olması gereken dikliğe ve diriliğe kavuşturulması için gerçekleştirilen cerrahi bir operasyon olan meme dikleştirme estetiği, sarkmadan ötürü oluşmuş deri fazlalıklarının alınması ve gerekli görülen durumlarda silikon yerleştirilmesi şeklinde gerçekleştirilir. Bununla birlikte yukarıya taşınan göğüslerin uç kısımlarına da müdahale edilerek estetik görüntünün tamamlanması sağlanır.
 
Eğer dikleştirme yapılan göğüsler fazlasıyla büyükse sarkmış deriyle birlikte fazlalık olan meme dokusu da alınmaktadır. Tam tersi şekilde eğer göğüs yapısı küçükse, göğüse silikon protez konularak olması gereken ölçüde ve diklikte olması sağlanır. Özetle göğüs estetiği alanında sıklıkla yapılan meme dikleştirme ameliyatlarının büyük ve sarkmış göğüsleri olan kadınlarda aynı zamanda küçültme ameliyatı ile birlikte, tam tersi olarak kilo doğum, zayıflama gibi nedenlerden dolayı içi boş ve küçük göğüslere sahip olan kadınlarda ise büyütme estetiği yapılarak gerçekleştirildiği söylenebilir.
 

Silikon Protez Fiyatları

Silikon yaptırmak isteyen kadınların araştırmaları esnasında oldukça önem verdikleri konular arasında bu işlem için ödemeleri gereken ücretlerdir. Esasen, estetik piyasası genelinde göğüs estetiği için sabit bir fiyattan bahsetmek mümkün olmamaktadır. Bunun nedeni; yapılacak işlemlerin, kullanılacak silikonların ve estetiği gerçekleştirecek hekimin konuyla ilgili deneyiminin birbirinden farklı olmasıdır.
 
Kesin bir fiyat bilgisi almak için estetiği gerçekleştirecek olan hekimle yüz yüze görüşülmesi ve tüm detayların konuşulmasının ardından ödenecek ücret kısmında karşılıklı anlaşma sağlanması en doğru olacak süreçtir.

İletişim Formu
close slider
[contact-form-7 id="131" title="İletişim formu 1"]
Open chat
Yardıma İhtiyacınız mı var ?