Göğüs Estetiği

Plastik Cerrahi

Göğüs Estetiği

Geri Dön

Göğüs Büyütme

Her kadın hayatı boyunca dik ve dolgun Göğüslere sahip olmak ister ancak birçok kadın ya genetik olarak küçük göğüslere sahiptir ya da doğum sonrası Göğüs dokusunu emzirme sebebiyle kaybetmektedir. Göğüs küçüklüğünün en uygun ve sağlıklı çözümü silikon Göğüs protezidir.

Göğüs protezinin markası ve kalitesi en az doktor tecrübesi kadar önemli ve dikkat edilmesi gereken bir unsurdur. Maliyeti düşürmek için düşük kalitede Göğüs protezi kullanılması affedilemez bir hatadır.

Bu işleme karar vermeden önce hastanın beklentisi tam olarak anlamalı ve hastanın vücuduna uygun ölçü belirlenmesi için hastayla birlikte uzun bir görüşme yapılmalıdır.

Bazı hastalarda maalesef Göğüs protezi tek başına yeterli olmayabilir, belirli bir ölçüden daha fazla sarkma olan hastalarda sadece Göğüs protezi kullanmak hasta açısından büyük mutsuzluklara yol açabilir. Bu gibi durumlarda dikleştirme ve Göğüs protezi birlikte yapılmalıdır, çünkü önemli olan hastanın ne yapılmasını uygun gördüğü değil işlem sonrasında istediği gibi bir Göğüse sahip olmasıdır.

Operasyon yaklaşık 1 saat sürer ve hasta 1 gece hastanede misafir edilir, operasyon sonrası özel bir sutyen kullanılmalıdır.

Göğüs protezi doğru hastaya uygulandığında estetik cerrahinin en iyi sonuç veren operasyonlarında biridir.

gogusestesaglik

Göğüs Küçültme

Göğüs küçültme operasyonu sadece estetik operasyon değil aynı zamanda ciddi bir sağlık sorunudur; çünkü Göğüs dokusu büyük olan kişilerde bel, boyun ağrıları duruş bozuklukları, Göğüs altında pişiklere ve tahrişlere yol açar. Göğüs küçültme işleminde amaç kişinin vücuduna uygun bir ölçüde yapmak ve estetik açıdan daha dik ve güzel görünüme kavuşturmaktır. Göğüs küçültme operasyonlarında hastalarımızın en büyük kaygısı ameliyat sonrasında Göğüsde oluşan izlerdir.

Ancak zaman içinde bu izler kaybolduğu için Göğüsnin şekli izlerden daha önemlidir. Hastanın Göğüs’sünün durumuna göre değişik teknikler kullanılabilir, operasyondan belirli bir süre sonra iz giderici kremler başlanarak, kalacak iz miktarı azaltılır…

Bu yöntem hastaların iz konusunda endişelerini en aza indirmektedir. Operasyondan belli bir süre sonra ize yönelik uygulanan tedavilerle daha da azalması sağlanır. Operasyon yaklaşık 2-3 saat sürmektedir, operasyon sonrasında kısa sürede sosyal yaşantınıza dönmeniz mümkündür.

1 hafta ağır kaldırmamalı ve araba kullanılmamalıdır. İşlemden hemen sonra yaklaşık 1 ay özel sutyen kullanılması şarttır.

Göğüs Dikleştirme

Her kadın dolgun, iri, estetik olarak daha güzel görünümlü Göğüslere sahip olmak ister. Göğüs küçültme ameliyatı ile ilgili bilgiler Göğüs dikleştirme ameliyatı içinde geçerlidir. Aradaki fark Göğüsün sarkıklığı yanında Göğüs normal boyuttadır ya da içi boşalmıştır, Büyük Göğüs değildir. Kilo kaybı, emzirme sonrası ya da yaşlanma sonucu hacmini yitiren Göğüs dokusu, üzerini saran derinin bol kalması sonucu sarkık bir görüntü kazanabilir. Sarkık Göğüslerin görünümü Göğüs dikleştirme ameliyatı ile düzeltilir.

Yeterli bir hacme sahip olmayan sarkık Göğüsler için tek başına Göğüs dikleştirme ameliyatı yeterli olmayabilir. Göğüs dikleştirme ameliyatına ek olarak daha dik durması için Göğüs protezi uygulaması ile kombine edilebilir. Göğüs dikleştirme ameliyatında fazla cilt çıkarılır, Göğüs başı etrafındaki koyu renkli deri halkasının çapı küçültülür ve Göğüs başı yukarıya yükseltilir.

Göğüs dikleştirme ameliyatı genel anestezi altında yapılır. Ameliyat süresi yapılacak girişimle orantılı olarak 2-3 saat sürer. 1 akşam hastanede misafir edilir. Ameliyat izi ve tekniği Göğüs sarkıklığının derecesine göre değişir. Amaç güzel Göğüsün yanı sıra olabildiğince az iz bırakmaktır. Sarkıklığı az olan Göğüslerde sadece Göğüs başı etrafında iz bırakan teknik, sarkıklığı fazla olan olgularda ise Göğüs başından aşağı inen dikey iz bırakan teknik tercih edilir.

Ameliyat sonrası ağrı basit ağrı kesicilerle giderilebilir. Dikişlerin tamamı eriyen dikişlerdir. Hasta 3-4 gün sonra işine dönebilir.

Jinekomasti

Jinekomasti erkeklerde Göğüs dokusunun fazla gelişmesi ve kadın Göğüssine benzer bir hal alma durumudur. Jinekomastinin pek çok nedeni vardır. Bazı hormonsal bozukluklar, karaciğer rahatsızlıkları sonucunda ya da Göğüs ve testis tümörleri gibi hastalıklarda kullanılan ilaçların yan etkisi olarak görülebilir. Jinekomastinin sebebi ne olursa olsun, bir erkeği olumsuz yönde etkileyen ve rahatsız eden bir durumdur. Bu problemden dolayı kişiler sosyal yaşantısında sıkıntı yaşar ve kıyafet seçiminde özgürce hareket eden Göğüsten şikâyet ederler.

Maalesef bu problemi yaşayan birçok kişi, bu durumun estetik ve plastik cerrah tarafından kolaylıkla düzeltile bileceğinden habersizdir. Jinekomasti operasyonu yapılmadan önce, bu sorunu hangi sebeple yaşadığı tespit edilmelidir.

Jinekomasti işlemi yaklaşık 1 saat sürmektedir ve çoğunlukla hastanede kalmayı gerektirmez. Hastamız aynı gün evine dönebilecek seviyede olur.

Ücretsiz Muayene için Randavu Alın

İsim Soyisim

Telefon Numarası

Mesajınız

Müşteri Temsilcisi
0532
374 78 25