En İyi saç Ekim Yöntemi Nedir? DHI ve FUE saç ekimi Nasıl Yapılır? Fiyatları Nedir?

FUE saç ekimi, saç ekimi ameliyatının altın standardıdır. Bu yöntem 2000’ li senelerin başında geliştirildi ve 2005 yılında tanıtıldı. Bu teknik sürekli olarak geliştirilmekte ve iyileştirilmektedir. Ancak FUE’ nin temel ilkeleri bugün aynı kalmaktadır. Dünyadaki hemen hemen tüm saç ekim kliniklerinde kullanılmaktadır.

FUE tekniği iz bırakmaz ve iyileşme süresi eski yöntemlere göre daha kısadır. FUE tekniği, tamamı lokal anestezi altındayken çeşitli farklı aletler ile yapılabilir. Teknik, Klasik FUE( mikro motorlar aracılığı ile), Robotik FUE gibi farklı isimler ile bilinmektedir. DHI tekniği ( Choi implanterler ile gerçekleştirilen FUE) ve safir FUE( Safir bıçaklar ile yapılan FUE).

Örneğin safir bıçaklar ile yapılan bir saç ekimi, tek seansta çok sayıda saç kökü ekilmesine olanak sağlar. Klasik FUE ve Safir FUE arasındaki fark, aletin ucunun safir bıçaklara karşı çelik kullanmasıdır; ikincisi çok daha pürüzsüz bir malzemedir ve çok daha az yara izi ile daha hızlı iyileşme sağlar. DHI tekniği, her yönü ile doğal görünen yüksek yoğunluklu saç ekimlerinde tercih edilir.

Dhi Saç Ekimi Nedir?

Dhi saç ekimi, saç dökülmelerine karşı en iyi yöntemlerden biridir. Farklı seçeneklerin bulunduğu birçok yöntemler mevcuttur. Kolaylık sağlamadı ve kesi açılmadan gerçekleştiği için de en çok tercih edilen tedavi seçenekleri arasındadır.

Kısa zamanda tedavi sayesinde olumlu gelişmelerde olmaktadır. Her zaman birçok sebepten dolayı olan saç dökülmeleri için en iyi çözümler mevcuttur. Saç dökülmeleri için farklı yöntemler mevcut olmakla beraber aynı zamanda kişinin isteğine göre uygun yöntemleri seans olarak verilir.

Uygulanan yöntemlerin seans olarak verilmesi en fazla 3 haftaya kadar sürerken, saç ekimi işlemleri arasında dhi saç ekimi yöntemi ile birlikte oldukça önemli bir etki sağlar. Bu sebeple de en fazla tercih edilen saç ekim yöntemleri arasındadır.

Fark edilir derecede önemli bir tedavi yöntemi olarak bilinen DHİ Saç Ekim yöntemi ise, uygulama olarak benzerlik gösterse de diğer tedavilere göre biraz daha farklıdır.

Uygulama aşaması ise, donör olan bölgeden alınan saç köklerinin saçsız olan alınan ekimi yapılması ile birlikte isteyen saçlara ulaşmak oldukça kolaydır. Operasyon tanımlamak gerekirse mikro cerrahi bir yöntem olarak da belirlemek yanlış olmaz.

Her zaman birçok kişi tarafından tercih edilen DHİ Saç ekim yöntemi yapılabilmesi için steril bir alan olması önemlidir. Bu sebeple de dikkat edilmesi gereken detaylar arasında yerini alır. Birçok kişi için önemli ölçüde tedavi sağlayarak, her zaman tercih edilen bir yöntemdir.

Dhi Saç Ekim Yöntemleri Nelerdir?

Saç ekiminde birçok yöntem mevcuttur. Bulunan yöntemler ise, her zaman kişilerin isteğine göre değişim gösterir. Fark edilir etkisi ve değişim gösteren estetik görünümü ile birlikte DHİ saç ekimi oldukça fazla tercih edilen yöntemler arasında gelir.

Fark edilir derecede önemli bir görünüm sağlar. Kişilerde saç dökümü olan yerler için uygulanan yöntemler ise aşağıda verilmiştir.

DHİ Saç Ekim
FUE saç ekimi
Tdf Saç ekimi
Saç lazer vb.

Yukarıda verilen yöntemler en fazla tercih edilen yöntemlerden biridir. Her seferinde kişiden kişiye veya dökülen bölgeye uygulanacak yöntemin doktor tarafından belirlenmesi önemlidir. Verilen ortak karar dâhilinde birçok kişi tarafından tercih edilen ve en fazla kullanılan yöntem ise, DHI olarak bilinir.

Fark edilir derecede etki eden saç ekim yöntemi oldukça önemli bir estetik görünüm oluşturur. Bu sebeple de beklentileri en iyi şekilde karşılayan tedavi yöntemi olarak bilinir. Saç analizinde kopma etkisi yaratmaması da önemlidir. Bu sebeple de saç köklerinden alınan örnek ile birlikte saçların olmadığı bölgeye uygulanır.

Birçok kişi tarafından tercih edilen uygulama en kolay saç ekim yöntemlerinden biridir. Uygulama esnasında tercih edilen saç ekim merkezinin steril bir alan olması gerekir. Bu sebeple de uygulamada kullanılacak enjeksiyon ve diğer malzemelerde steril olmalıdır. Böylelikle uygulama en iyi şekilde tamamlanmış olur.

Dhi Saç Ekimi Fiyatları 2021

Saç ekim yöntemleri ve fiyatlarıyla ilgili doğru bilgi için hastamızı görmemiz en doğru yöntemdir. Bu nedenle bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ücretsiz saç analizimizden faydalanın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir