Saç Ekimi yapılan saçlar ne zaman çıkar ? I Saç Ekimi I Este sağlık Saç Ekimi yapılan saçlar ne zaman çıkar ? I Saç Ekimi I Este sağlık
Ekilen Saçlar Ne Zaman Çıkar?

ESTE SAĞLIK Ekilen Saçlar Ne Zaman Çıkar?

İlk olarak ekilen saçların 10 gün içerisinde olacak bir yıkama periyodundan bahsetmek gerekir. Bu süreç içerisinde saç derisinde oluşan kabuklar dökülmeye başlar, bu dökülme sonrası oluşan görüntü saç ekimi yaptıran kişinin iyileşme sürecini görebilmesine vesile olduğundan kendisini mutlu hissetmesini de sağlamaktadır. Tüm saçlar aynı seviyeye geldikten sonra, görüntü olarak saçlar sıfır numara tıraş edilmiş ve yeni uzamaya başlamış gibi bir görüntü meydana gelir.

 

Fakat burada unutulmaması gereken kısım, bu çıkan saçların 1-2 ay içerisinde tekrar döküleceğidir. Dökülen kısımlar ise saçların uç kısmındaki kırıklardır. Saçlar köklerden yeterli besin değerini alamadığı için, genellikle 3 ay ve sonrası için (kişinin bünyesine bağlı olarak bu süreç değişebilmektedir) genel bir dökülüp tekrardan uzama sürecine geçilir. Bazı hastaların saç kökleri mevcut şartlara daha olumlu cevaplar verebildiğinden bahsettiğimiz süreç 2-2,5 ay içerisinde de gerçekleşebilmektedir. Bu saçların çıkış süreci de tüm köklerin bir anda uzaması şeklinde değil, yavaşça bölge bölge uzamaya başlaması şeklinde ilerler.

 

7-9 aylık süreç sonrasında da hasta artık saçlarını tarayabilecek seviyedeki uzunlukta olan saçlarına kavuşur. Ancak özellikle tepe bölgesi için 1 seneye varacak süreçlerde saçın uzaması ve çıkışı devam edecektir. Tepe bölgesi için mevcut farklılığın nedeni, bu bölgenin ön bölgeye göre yağ/doku oranının, kan akışının ve kanama hızının daha düşük olmasıdır. Bu nedenle de beslenme daha zayıf olacağından daha yavaş bir toparlanma süreci geçirilir.

 

Saçların Daha Kısa Sürede Çıkabilmesi İçin Neler Yapılabilir?

 

Bahsettiğimiz bölgelerde saç çıkışını daha da hızlandırmak için yapılması gereken en önemli ve gerekli davranış kişilerin sigara kullanma alışkanlıklarından vazgeçmeleridir. Sigara, vücudumuzda pek çok bölgeye zarar verdiği gibi saç köklerimizde de saçların yeteri kadar beslenmesini engelleyerek sağlıklı saçlara kavuşmamıza mani olabilmektedir. Ancak bu alışkanlıktan da vazgeçmek bir irade meselesi olduğundan herkesi bu durum için şartlamak gibi bir durum da söz konusu olamamaktadır.

 

Ancak saç ekimi yaptıran kişilerin en az yüzde 70’inin sigara içtiği gerçeğini göz önünde bulundurursak, en azından sigara içme alışkanlığından kurtulamayan kişilerin saç ekimi sonrası iyileşme süreci kapsamında mümkün olduğu kadar az sigara içmeleri birinci önceliğimizdir.

 

Sonrasında, kişinin kendi kanından elde edilen PRP tedavisini minimum 6 seans şiddetle öneriyoruz. Böylelikle hem iyileşme süreci hızlanır, ekilen saçların firesi minimuma iner ve daha sağlıklı saç çıkışları gerçekleşir.

 

Bunun dışında operasyonu yapan ekibin önermiş olduğu vitaminlerin aksatmadan kullanılması da bu süreç için çok önemlidir. Aynı zamanda kullanılması önerilen şampuanların da alınıp kullanılması oldukça önem taşır. Bu konuların bu derece önemli olmasındaki ana husus, vücudun bir takım vitaminleri üreterek saç köklerine taşıdığı bilindiğinden bu vitaminlerin üretilme aşamasında kişilerin genetiği ve beslenme alışkanlıklarına bağlı olarak bazı durumlarda yetersiz kalabilmesi ihtimalinin göz önünde bulundurulmasıdır. Bu eksik kalınabilen noktalarda da devreye yardım amaçlı dışarıdan alınan takviyeler girmektedir.

 

Verdiğimiz bu bilgiler ışığında, saç ektiren kişilere söylemiş olduğumuz bu standartlara uyulduğu takdirde yüzde yüz sonuç alınacağını garanti etmekteyiz. Böylelikle de ekilen saçlar için de ömür boyu dökülmeden sağlıklı bir şekilde saç derinizde kalacaklarını söyleyebilmekteyiz.

 

Saç ekimi detayları hakkında daha detaylı bilgi almak için iletişim numaralarından bizimle irtibata geçebilirsiniz.

İletişim Formu
close slider
[contact-form-7 id="131" title="İletişim formu 1"]
Open chat
Yardıma İhtiyacınız mı var ?