Sakal ve Bıyık Ekimi Nedir ? I Nasıl yapılır ? I Sakal ekimi I Este Sağlık Sakal ve Bıyık Ekimi Nedir ? I Nasıl yapılır ? I Sakal ekimi I Este Sağlık
BIYIK EKİMİ İYİLESME SÜRECİ

ESTE SAĞLIK BIYIK EKİMİ İYİLESME SÜRECİ

Saç ekiminden sonra en çok uygulanan girişimlerden biri de bıyık ekimidir. Güvenle uygulanan bıyık ekiminin iyileşme süreci oldukça kısadır. Bireylerin bıyık seyrekliğine göre 300 ila 500 adet kök nakli uygulanabiliyor. Bu ekim türünde de lokal anestezi uygulandığından operasyon süreci boyunca acı ve ağrı hissedilmez. Ekim işlemi sonrasında iyileşme durumu ortalama olarak 10 gün içerisinde gerçekleşiyor. Dolaysıyla bıyık ekimi saç ekimine oranla daha kısa sürede iyileşme gösteriyor. 10 günlük zaman dilimi içerisinde ilk olarak kıl köklerinde kabuklanma oluşur. Bu kabuklanmalar 72 saat sonrasında gerçekleştirilen ilk yıkama işlemi ile birlikte etkisini yavaş bir biçimde azaltır.
 

Bıyık Ekimi Kimlere Uygulanır?

Bıyık ekimi, bıyıklarının çeşitli bölümlerinde meydana gelen seyrelmeler yaşayan her bireye güvenle uygulanır. Bıyık ekimi saç ekiminde olduğu gibi kalıcı bir etkiye sahiptir. Bu sayede ekilen kıl kökleri ömür boyu kalitesini devam ettirebiliyor. Ekimden 2 veya 3 hafta sonrasında şok dökülme olarak da tanımlanan dökülmeler meydana gelebilir. Fakat saç ekiminde olduğu gibi bu durum geçici bir durumdur. Şok dökülmeler 4.aydan itibaren etkisini tamamen kaybeder ve dökülen kılların yerine yenileri meydana gelir. Ekimden yaklaşık olarak 180 gün sonrasında ekilen kıl kökleri ekildiği alan ile uyum sağlamaya başlar. Bu süreçten itibaren normal bir şekilde uzamaya devam eder.
 

Bıyık Ekiminden Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Bıyık ekimi uygulaması saç ekimi merkezi tarafından uygulanır. Profesyonellik gerektirmesi sebebiyle alanında uzman doktor tarafından uygulanıyor. Bıyık ekiminden önce bazı planlamaların yapılması gerekiyor. Bunlardan ilki bıyık ekimi planlamasıdır. Bireyin ekim öncesinde doktor ile birlikte hareket etmesi gerekiyor. Bu süreç zarfında kaç adet kıl kökleri ekileceği, fiyat tarifesi ve bıyık ekiminde hangi teknikten faydalanacağı yönünde planlamalar gerçekleştirilir. Ekim yapılan alanda kıl köklerinin rahat bir biçimde hareket edebilmesi ve sağlıklı bir biçimde gelişim kaydetmesi açısından gereğinden fazlaca ekim yapılmaması tavsiye olunur. Bıyık ekiminin sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilmesi açısından alanında uzman olan bıyık ekimi merkezi tercih edilmesi tavsiye edilir. İlgili kurum tarafından micro cerrahi uygulaması ve hastane ortamı üzerinden bıyık ekimi yapılmasına dikkat edilmelidir.
 

Bıyık Ekimi Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Bıyık ekimi ülkemizde de özellikle son birkaç yılda yaygın bir şekilde tercih ediliyor. Bıyık ekiminde iyileşme dönemi oldukça rahattır. Bu sayede bireyler kısa sürede sosyal aktivitelerine geri dönüş yapabiliyor. Bireylerin genetik yapısı bazından ortalama olarak 10 gün içerisinde ekim yapılan bölümdeki kızarıklıklar etkisini tamamen kaybeder.  Ekimden ortalama olarak 20 ila 25 günlük zaman dilimi aralığında ilk bıyık tıraşı gerçekleştirilir. Ekim sonrasında 3 ila 5 günlük zaman dilimi kadar ekim bölgesi kuru bir biçimde muhafaza edilir. Bıyık ekimi saç ekiminde olduğu gibi tamamen lokal anestezi uygulaması üzerinden gerçekleştirilir. Bu sayede birey 24 ila 48 saat zaman aralığında normal aktivitelerine geri dönebilir. Bıyık ekimi bireylerde pek çok yönden pozitif etkiler de meydana getirir.
 
Sağlıklı bir şekilde ekilen bıyıklar bireylerde yaşam kalitesinin yükselmesini sağlar.

İletişim Formu
close slider
[contact-form-7 id="131" title="İletişim formu 1"]
Open chat
Yardıma İhtiyacınız mı var ?