SEDASYON UYGULAMASI İLE SAÇ EKİMİ | Este sağlık » SEDASYON UYGULAMASI İLE SAÇ EKİMİ

ESTE SAĞLIK SEDASYON UYGULAMASI İLE SAÇ EKİMİ

Saç ekimi işlemi yapılırken, kişinin hafif bir uyku haline alınması durumuna sedasyon adı verilir. Ekim işlemlerinde hem işlemi gerçekleştiren uzman için, hem de ekim yaptıran kişi için oldukça kolaylık sağladığı için tercih edilmektedir. Kişiler saç ekimi yaptırırken sedasyon sayesinde bayıltılmak durumundan kurtulmaktadırlar.
 

Sedasyon ile Saç Ekimi Süreci

Sedasyon uygulaması kullanılarak yapılan saç ekim işlemi, anestezi doktorunun ağrı kesici ve rahatlatıcı özeliği bulunan bir takım ilaçları kişiye damar yolundan vermesi ile başlar. Gerekli alana gerekli greftler (saç kökleri) ekilip bitirilirken kişi tüm sürece hiçbir acı ya da ağrı hissetmeden şahit olabilmektedir.
 
Sedasyon sonrası saç ekimi esnasında kişinin bilinci ve şuuru açık bir haldedir. Sadece kendisini hafif bir uyku halinin içinde bulmakta ve kendini gayet keyifli hissetmektedir. Aynı zamanda operasyon sürecinde ekim işlemini gerçekleştiren ekiple de rahat konuşarak süreci daha keyifli geçirebilir. Daha çok panik atak hastalığına sahip olan, kapalı alanda kalınca fobisi ortaya çıkan ve aşırı heyecanlı olan kişilerin bu uygulama sayesinde oldukça rahatladıkları görülmüştür.
 
Son olarak bu uygulamayla ilgili değinilecek husus, yapılacak enjektenin mutlaka ve mutlaka anestezi doktoru tarafından yapılması gerekliliğinin unutulmamasıdır.

En Son Haberler
Saç Sağlığı 23 December 2019
SAKAL VE BIYIK EKİMİ 9 December 2019
FUE SAÇ EKİMİ 9 December 2019