SAÇ EKİMİ SONRASI YIKAMA İŞLEMİ | Este sağlık » SAÇ EKİMİ SONRASI YIKAMA İŞLEMİ

ESTE SAĞLIK SAÇ EKİMİ SONRASI YIKAMA İŞLEMİ

SAÇ EKİMİ SONRASI YIKAMA İŞLEMİ

Saç ekimi sonrası yıkama işlemi ile birlikte, saçlar ve saç derisi rahatlayacağından dolayı aslında bu aşama hastaların en sevdiği işlemdir. Saç yıkama işlemi ilk olarak 5. gün yıkaması, sonrasında 6.,7. ve 8. gün yıkaması, son 2 yıkama olarak da 9. Ve 10.gün yıkaması olarak 3 aşamada yapılmaktadır.

 

İlk 5 gün yıkama şu şekilde yapılmalıdır;

İlk 5 gün saç derisine mümkün oldukça hassas davranılmalı ve sert bir temasa maruz kalınmamasına dikkat edilmelidir. Yıkama işlemi sadece ekim işlemini gerçekleştiren uzmanın kullanılmasını önerdiği şampuan ile yapılır, losyon vb. ürünler kesinlikle kullanılmaz. Ekim yapılan ve alım yapılan bölge; soğuk suya yakın ılık ve tazyiksiz suyla ıslatılmalı ve akabinde şampuan elde köpürtülüp, ekim yapılan bölgeye akıtılarak çok hafif bir şekilde tampon yapılarak yıkanmalıdır (Parmak uçları ile bas-çek yapılarak kolaylık sağlanabilir). Saç köklerinin alındığı bölge ise hafif bastırılarak ovalanabilir. Sonrasında aynı şekilde durulanması yapılır. Kurulanması için ise isteğe göre rulo peçete ile hafif tampon yapılabilir.
 
( KESİNLİKLE TIRNAKLAMA YAPMAYINIZ )
6.,7. ve 8. gün yıkaması;  Saç ekimi sonrası yıkama işlemi konusunda ikinci aşamada, ilk yıkamaya oranla yıkama şiddetinizi iki kat arttırmanız önerilir. Ekim yapılan bölgeye parmak uçlarınız ile bastırarak ( ovalamadan ve sürtmeden ) losyon sürülür. Alım yapılan bölge ovalanarak rahatlatılır. 30 dakika boyunca bu losyon ekim yapılan alanda bekletilerek yine aynı şekilde parmak uçlarınız ile bastır çek şeklinde tampon uygulanır.
 
( KESİNLİKLE TIRNAKLAMA YAPMAYINIZ )

  1. ve 10. Gün yıkaması; Aynı şekilde losyon sürülür, 30 dakika saç derisinde bekletildikten sonra bir önceki aşamadaki şiddetten de daha fazla olacak şekilde dairesel hareketlerle ovalama işlemi yapılır, akabinde aynı şekilde durulanır. Şampuanlama da aynı şekilde şiddet daha da arttırılarak dairesel şekilde köpürtülüp, sonrasında ovalayarak durulanır.

 
( KESİNLİKLE TIRNAKLAMA YAPMAYINIZ )

  1. yıkamada tüm kabukların dökülmüş ve tertemiz olması gerekir. Sanki 3 numara tıraş olmuş gibi bir görüntü elde edersiniz.

 
ÖNEMLİ NOT

Saç ekimi yıkama işlemi süreçleri sorunsuz geçirildikten 1 ay sonra kuaförünüze gidebilirsiniz. Ekim yapılan bölgelerdeki saçların makas ile çok dikkatli olacak şekilde kısaltılmasında ve düzeltilmesinde bir sakınca yoktur. Alım yapılan bölgeye de 1 ay sonrasında jilet vurmadan makine tıraşı yapabilirsiniz. Ekim yapılan bölgelere ilk 6 ay makine tıraşı ve jilet kesinlikle teması ettirmeyiniz.

En Son Haberler
Saç Sağlığı 23 December 2019
SAKAL VE BIYIK EKİMİ 9 December 2019
FUE SAÇ EKİMİ 9 December 2019