PRP SAÇ TEDAVİSİ | Este sağlık » PRP SAÇ TEDAVİSİ

ESTE SAĞLIK PRP SAÇ TEDAVİSİ

PRP SAÇ TEDAVİSİ

PRP saç tedavisi, kişinin kendi kanından elde edildiği için en sağlıklı ve en başarılı uygulamadır. Saçlarınız ince telli, zayıf ve cansız ise PRP uygulaması ile hacim kazanıp daha kaliteli bir görüntüye kavuşur.
 
Bu yöntem, saç dökülmeniz var ise dökülmeyi durdurur. Ayrıca kadınlarda görülen saçların seyrelmesi ve saç tellerinin incelmesi, demir eksikliği gibi hastalıklar veya hormonsal değişikliklerle, menopoz döneminde yaşanan saç sorunlarının çözümünde tercih edilen bir uygulamadır. Özetle PRP tedavisi; saç dökülmelerini minimize etmekte, saçların hacmini ve yoğunluğunu arttırarak saç tellerinin canlanmasına ve sağlıklı olmasına katkıda bulunmaktadır.
 
PRP saç tedavisini her insanın yaptırmasında fayda vardır. Unutulmamalıdır ki, hiçbir ürün ya da cihaz -PRP de dâhil olmak üzere- sıfırdan saç çıkarmaz. İnternet üzerinde saç çıkartıcı vaadiyle satılan ürünler sizin döküme sorununuza hiçbir fayda sağlamaz. Ürünü kullanıp bıraktığınızda saçlarınızda şok dökülme yaşanabilir ya da vücutta farklı reaksiyonlar oluşmasına sebep olup sağlığınıza zarar verebilir.
 

PRP SAÇ TEDAVİSİNİN UYGULANIŞI

PRP saç tedavisi uygulaması yapılırken, kişinin saç yapısı ve saç dökülme sıklığına göre seanslar belirlenir. Kişinin damar yolundan ihtiyaca göre bir veya dört tüp kan alınır. Sonrasında alınan kan özel PRP kitlerine dahil edilerek yine özel cihazında santrifüj edilip trombosit haline getirilir.
 
Yani kandaki kırmızı kısım ile plazma kısmı birbirinden ayrıştırılır. Tüpün içerisindeki kanın sarı kısmı olan akyuvar, trombosit ve trombositlerin ihtiva ettiği büyüme faktörleri ufak mikro iğneler ile özellikle seyrelmiş bölgeye ve saçlı deriye saç köklerine enjekte edilir.
 
Uygulama süresi, kanın alınması, ayrıştırılması ve saçlı deriye enjekte edilmesi totalde 30 dakikalık bir süreyi kapsar. Uygulama esnasında acı hissedilmez ve kesinlikle herhangi bir iz kalmaz.

En Son Haberler
Saç Sağlığı 23 December 2019
SAKAL VE BIYIK EKİMİ 9 December 2019
FUE SAÇ EKİMİ 9 December 2019