DHİ SAÇ EKİMİ | Este sağlık » DHİ SAÇ EKİMİ

ESTE SAĞLIK DHİ SAÇ EKİMİ

DHİ SAÇ EKİMİ ( Direct Hair Transplantation )

DHI Saç Ekimi Nedir?

DHI saç ekimi, “Direct Hair Transplant” olarak tanımlayabileceğimiz ve kolay uygulanabilir olması yönünden daha sık tercih edilmeye başlanan bir yöntemdir. Normal saç ekimlerinde, ekim yapılacak bölgeye kanal açma işlemi yapıldığından dolayı, donör bölgesinden alınan saç kökleri bekletilmek zorunda kalınıyor. Bu sistem ile kanal açma işlemi yapılmadığından dolayı alınan saç kökleri choi dediğimiz özel bir kalem içerisine tek tek yerleştirilerek direkt aynı anda hem kanal açma işlemi hem de ekim yapılır. Yani kanal açma ve ekim işlemi tek seferde yapılmaktadır.
 

DHI Tekniği Nasıl Yapılır?

DHİ Saç ekimi tekniği Ülkemizde ½ yıldan beri yaygındır. Diğer saç ekimi tekniklerinde önemli olduğu gibi DHİ saç ekiminde de tecrübe çok önemlidir. Yapan kişinin el alışkanlığının olması ve dokuyu çok iyi bilmesi gerekir. Este Sağlık olarak DHİ Saç Ekimi yapıldığında o gün başka bir operasyon almayız, tüm enerjimizi ve yoğunluğumuzu o kişiye veririz. 
 
DHİ Saç ekimi tekniğini daha çok sıkılaştırma operasyonlarında tavsiye ederiz. Kişi tam dökülme yaşamamış ise veya saçlarını tıraş ettirmek istemiyorsa bu teknik idealdir. Fakat tam kellik durum var ise biz Este Sağlık olarak bu ekim türünü tavsiye etmemekteyiz. DHİ Saç Ekimi tekniği için uygun olup olmadığını kişin mevcut saç yapısı belirler. Burada teşhisi doğru belirlemek en önemli noktadır.
 
Bu tekniğin uygulanmasında özel bir kalem kullanılır. “Choi saç ekimi” olarak duyabileceğiniz bu aletle yapılan ekimler, kalem saç ekimi yöntemi şeklinde oldukça kolay uygulanan ancak mutlaka işinde uzman ellerin emeğiyle yapılması gereken bir ekim tekniğidir.
 
Ekim yapılırken dikkat edilen bir başka husus, kişinin saçının kalınlığı ve saç köklerinin nasıl bir yapıda olduğudur. Bunun sebebi, DHI saç ekimi için kullanılan kalemlerin bu özelliklere göre değişkenlik göstereceğidir. İnce uçlu ya da kalın uçlu olarak değişebilecek bu kalemler, doğru seçilirse daha başarılı ekimlerin gerçekleştirileceği bilinen bir gerçektir.
 

DHI Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?

  • Saçlarınız Tıraş edilmez
  • Normal Saç Ekimi yöntemine oranla santimetre kareye ekilen saç kökleri sayı bakımından iki katı daha fazladır. Böylelikle daha sık bir ekim ve daha da yoğun bir saç demektir. 
  • Kanal açma işlemi yapılmadığından dolayı mevcut saçlarınız zarar görmez.
  • Ekim bölgesi tıraş edilmediğinden dolayı anında hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.
  • Ekim sonrası iyileşme süreci normal ekime oranla yarı yarıya düşer.

DHI saç ekimi yaptıranlar, işlem sonrasında kalıcı sonuca kavuşmak için geçirilen süreç sonucunda ekilen saçların ne kadar kalıcı olduğunu fark etmektedirler. 
 
Aynı zamanda donör alandan alınan saç kökleri, ekim işlemi için çok fazla beklemeyerek hızlı bir ekim sürecine sokulduğu için köklerin daha sağlıklı olarak ekim kanallarına yerleştirildiği söylenebilmektedir. 
 

ÖNEMLİ NOT;

En başta da belirttiğimiz gibi diğer yöntemlerde olduğu gibi DHİ Saç Ekimi yönteminde de sağlıklı, sık ve doğal sonuç almak için en önemli nokta ekibin dokuya bakış açısı, bilgisi, vicdanı ve tecrübesidir.

En Son Haberler
Saç Sağlığı 23 December 2019
SAKAL VE BIYIK EKİMİ 9 December 2019
FUE SAÇ EKİMİ 9 December 2019