AĞRISIZ SAÇ EKİMİ | Este sağlık » AĞRISIZ SAÇ EKİMİ

ESTE SAĞLIK AĞRISIZ SAÇ EKİMİ

Saç ekimi denildiği zaman, hastaların ilk başta düşündüğü tek şey yapılan iğnelerdir. Bununla birlikte şişme ve morarma durumu da bireylerin korkulu rüyası olduğundan, bu korkularını ortadan kaldırmak adına geliştirilen lokal madde ve enjeksiyon kullanımını sağlayan pompalı enjeksiyon sisteminden bahsetmek mümkündür.
 

İğnesiz Saç Ekimi Tekniği Nasıl Uygulanır?

Saç ekimi operasyonlarında saç kökü ve kanal açılımı yapabilmek için lokal anestezi uygulanabilmesi zorunludur. Bu sürecin hasta adına konforlu geçirilebilmesi için de ağrının olmaması gerekmektedir. Bu noktada da ağrısız saç ekimi uygulaması devreye girer.
 
Başımızda önden arkaya doğru giden ve arkadan öne doğru gelen sinirler bulunmaktadır. Eski saç ekimi yöntemlerinde, bu sinirlerin başımızın arka tarafıyla olan iletim durumunun kesilebilmesi için alnın üst kısımlarında bulunan saç köklerine iğneler yapılarak bölgenin uyuşturulması sağlanırdı. Bu iğneler kişinin şiddetli ağrılar hissetmesine sebebiyet veriyordu.
 
Ancak geliştirilen yeni teknikler sayesinde bu ağrılar ve acılar işlem esnasında neredeyse ortadan kaldırılmaktadır. Yeni yöntemlerde artık basınçlı özel cihazlar kullanılarak anestezi uygulanmakta ve işlem esnasında ağrı hissedilmediği için bireylerin korkularına da otomatik olarak son verilmektedir.
 
Saç ekimi tekniklerinden son teknolojiyle ortaya çıkan iğnesiz saç ekimi ele alındığında; bu yöntem adına en önemli aşamalardan ikisinin hastanın ön saç çizgisinin oluşturulması ve doğallığın sağlanması olduğu dile getirilebilir. Yüz hatlarının ölçümlerine göre hastanın altın oran hesaplaması yapılmakta ve hesaplama yapıldıktan sonra da nihai işlem olarak saç köklerine işlem uygulamalarına geçiş yapılabilmektedir.
 

Ağrısız Saç Ekimi Avantajları Nelerdir?

Anestezi işlemi hastanın vücuduna şırınga kullanılmadan, geliştirilen pompalı bir sistemle saniyelik olarak enjekte edildiğinden oldukça pratik ve acısız bir yöntem olarak göze çarpmaktadır. Sonuç olarak iğnesiz ve ağrısız saç ekimi tedavisi birçok hastanın tercih ettiği bir seçenek haline gelmiştir. Bu işlemin avantajlarını sıralayacak olursak;
 

  • İğnesiz oluşu,
  • Hızlı oluşu,
  • Kolay kullanılabilirliği,
  • Enfeksiyon riskinin olmaması,
  • Doz ayarlı oluşudur.

 
Az önce sıraladığımız bu maddeler hastayı tedaviye ikna etmeye yettiğinden, kişilerin saç ekimi konusundaki kaygıları da en aza indirgenmiş olmaktadır.
 

İğnesiz Saç Ekimi Tekniğinde İyileşme Süreci Nasıldır?

Hastaya uygulanan işlem sırasında iğne kullanılmadığı için, herhangi bir delik veya kesi oluşumu olmaz. Süreç ağrısız gelişir. Uygulanan işlem sonrası ekilen saç ve alınan saçların fazla güneş ısısına maruz kalmamaları gerekmektedir.

En Son Haberler
Saç Sağlığı 23 December 2019
SAKAL VE BIYIK EKİMİ 9 December 2019
FUE SAÇ EKİMİ 9 December 2019